Вступ до протидії кібернасильству

Експерт Академії взяв участь у вебінарі C-PROC: Вступ до протидії кібернасильству, який відбувся 18 червня 2020 року

Метою вебінару було ознайомлення з темою кібернасильства, пов’язаного з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

“Кібернасильство – це використання комп’ютерних систем для спричинення, сприяння або погрози насильством проти осіб, яке результується або, ймовірно, може спричинити фізичну, сексуальну, психологічну чи економічну шкоду або страждання і може включати експлуатацію обставин, характеристик або вразливості особистості” (T-CY Mapping study on cyberviolence, 2019)

Не менш важливо трактувати кібернасильство як сферу співпраці різних суб’єктів та ініціатив із забезпечення безпечнішого онлайн-середовища. Це дає багато можливостей, щоб кібернасильство стало концепцією “інтеграції” між різними темами; кіберзлочинність та реагування на кримінальне правосуддя в цілому, а також конкретні повноваження та процедури електронних доказів, пропоновані Будапештською конвенцією, можуть бути одними з можливих напрямків такої співпраці.

Більше того, у часи тривалої пандемії COVID-19 та постійних обмежень, які посилюють використання інтернету, кібернасильство може бути навіть більш поширеним, ніж раніше, та вимагати більш узгодженого підходу між урядами, приватним сектором та громадянським суспільством.

Цей вебінар був організований у рамках спільного проекту CyberEast Європейського Союзу та Ради Європи, метою якого є підтримка кіберстійкості країн Східного партнерства.

Міжнародна академія інформації